Následující jenom pro inspiraci. Podrobnější informace o okolí najdete v naší informační brožurce, na kterou Vás upozorníme při příjezdu.

Odkaz

PopisVelké Dářko

Velké Dářko je největší (206 hektarů) a nejznámější v této oblasti. Rybník je také využíván k rekreačnímu plachtění. Během léta, místní jachtařský klub pronajímá windsurfy, loďky a kánoe.

Naučná stezka Velké Dářko

Národní rezervace Velké Dářko je proslulé svou polohou a naučnou stezkou vedoucí rašelinovou oblastí pokrytou smrkovým lesem.

Devět Skal

Devět skal (836 m) je nejvyšší vrchol Žďárských vrchů a druhý nejvyšší vrchol celé Českomoravské vrchoviny. V roce 1976 byl vyhlášen přírodní památkou.

Naučná stezka Žákova hora – Tisůvka

Cikháj – Okružní trasa Tisůvka – Žákova hora procházející centrálním hřebenem Žďárských vrchů má výchozí místo v obci Cikháj.

Zámek ve Žďáru nad Sázavou

Přímo ve Žďáře nad Sázavou se nachází zámek, dílo Jana Blažeje Santiniho. Dnes se na zámku nachází Muzeum knihy, které je součástí Národního muzea v Praze.

Zelená Hora

Nedaleko Žďárského, na Zelené Hoře, je poutní kostel sv. Jana Nepomuckého a je součástí mezinárodní organizace světového dědictví UNESCO.

Veselý Kopec Hlinsko

Kvalitní expozici tradiční lidové architektury z různých částí republiky najdete na skanzenu Veselý Kopec. Kromě tradiční architektury zde můžete shlédnout jaký byl každodenní způsob života v minulosti. Expozice se soustřeďuje na zachování mnoha druhů řemesel. Při vaší návštěvě určitě narazíte na veselokopeckého dráteníka, který vám nabídne své služby.

Hrad Pernštejn

Hrad Pernštejn nedaleko Žďáru nad Sázavou. Původní jádro hradu bylo postaveno ve 13. století. Radikální změny přišly v 15. a 16. století, kdy se hrad rozrůstal spolu se zvyšujícím se vlivem Pernštejnů. Hrad je jedním z nevíce zachovaných hradů v Čechách.

Běžky

Na Vysočině existuje řada dobře upravovaných tratí. Mezi oblíbené tratě patří Pasecká skála, Devět skal, Tři studně a Fryšava. Martin Koukal založil běžecký areál u Pilské nádrže (6km od chalupy). Nejznámější středisko zimních sportů na Vysočině je pak v Novém Městě na Moravě, kde se již od roku 1934 konají závody v běhu na lyžích „Zlatá lyže Českomoravské vysočiny“.

Cyklistika

Cyklistika je na Vysočině hodně oblíbená a to nejenom jako aktivní odpočinek, ale i závodně. A proto není nepřekvapením, že se po mnoha letech na Vysočinu vrací Český pohár v silniční cyklistice.

Vodní Ráj Jihlava

Město Jihlava by nemělo uniknout vaší pozornosti. Nejcennější architektura města se nachází na Velkém náměstí , kde je 14 dobře zachovalých ranně gotických domů. Blízko náměstí najdete katakomby, které byly vytvořené spojením sklepů a jsou zajímavým příkladem gotického stavitelství.

Jihlava nabízí také populární koupaliště s tobogány „Vodní Ráj“.

Salón Expres Vagón

Příjemné venkovní posezení pro rodiny s dětmi. Prostor pro občerstvení a aktivity pro děti v příjemném areálu na okraji vesnice Polnička.

Golf

Nejbližší devíti jamkové golfové hřiště se nachází ve městě Svratka. Vyzývá každého hráče a nabízí překrásné výhledy na okolní krajinu. V našem okolí je možno najít nejméně dvě odpalové hřiště. Jedno z nich se nachází blízko města Hlinsko (20 min autem).

Sjezdovky

V našem okolí najdete hned několik možností. Ski areál Jimramov patří mezi oblíbené a nabízí dobře upravované, osvětlené a uměle zasněžované lyžařské tratě. V areálu je také půjčovnu lyží a snowboardů. Další, kvalitou podobný, lyžařský areál je ski areál Harusův kopec nebo sjezdovka v Hlinsku.

Brusleni

Pro bruslaře máme zimní stadion ve Žďáře nad Sázavou.

zpátky

727 967 747
702 213 008
info@ubytovani-zdarske-vrchy.cz